Post vacant
Brutar
Wavre
Optiune contract nedeterminat

12.00 - 15.00 / oră
3/9/2024
Walloon Brabant
Meșteșuguri
Muncitor
Zi,
Noapte
Full-time

346869

Noi îți oferim

Accent Jobs este perfect conștient că piața muncii este constituită din diferite grupuri țintă, fiecare având propriile dorințe și cerințe.
Noi gestionăm această diversitate abordând-o prin diferite departamente specializate.
Astfel, putem ajuta fiecare persoană în cunoștință de cauză.
În timpul procesului de aplicare, noi jucăm rolul de coach pentru a vă oferi ajutor și sfaturi. Obiectivul nostru? Să vă ajutăm să găsiți jobul visurilor voastre!

Descrierea postului

Ca brutar:

  • Munca dumneavoastră constă în pregătirea pâinii, pâinii speciale, pâinii de lux și a micilor chifle. Pentru aceasta, utilizați făină sau produse semi-preparate și alte ingrediente, precum și, cel mai adesea, aparate mecanice, cum ar fi un malaxor mecanic, un cântar și o divizoare, și o cameră de fermentație controlată.

  • Pregătiți sau participați la pregătirea de feluri de mâncare pentru banchete sau catering, cum ar fi quiche-uri sau pizza.

  • Planificați munca și o pregătiți, adunați materialele necesare și păstrați produsele finite și ingredientele principale. Cadru de lucru este o brutărie artizanală sau industrială, unde munca începe de obicei foarte devreme dimineața, sau într-un regim de echipă, în funcție de tipul brutăriei. Ritmul de muncă are vârfuri, printre altele în anumite perioade ale anului. Aplicați tehnici adecvate de ridicare și de transport. Mediu de lucru este adesea prăfos, cald și umed, dar datorită evoluției tehnicii, riscul afecțiunilor respiratorii și alergiilor scade.

  • Aplicați cu strictețe regulile de igienă și de securitate, precum și instrucțiunile de utilizare a mașinilor.

Profilul tău

  • Aveți deja o mică experiență în brutărie

  • Puteți lucra ziua sau noaptea

  • Aveți o adevărată pasiune pentru brutărie

Accent Jobs combină flexibilitatea unei agenții de interimat cu calitatea unei agenții de selecție. Sunt oferite doar locuri de muncă care pot duce la un contract permanent. Pentru a realiza acest lucru, ne bazăm pe 700 de colaboratori pasionați care ajută în fiecare zi peste 12.000 de persoane să găsească un loc de muncă. Cu 230 de agenții, Accent Jobs constituie cel mai mare rețea din Belgia.