Post vacant
Maestru oaspete Weaving
Lievegem
Optiune contract nedeterminat

16.00 - 17.00 / oră
9/8/2024
East Flanders
Tehnică și producție
Muncitor
Noapte,
2 părți
Full-time

362300

Noi îți oferim

Pentru postul vacant de maestru țesător de oaspeți, vi se oferă următoarele:

  • Posibilitatea de a obține un loc de muncă permanent după o perioadă de angajare temporară pozitivă de 125 de zile de performanță

  • Remunerație atractivă de comun acord

  • Tichete de masă în valoare de 8 euro/zi

  • Cecuri ecologice

  • Loc de muncă în 2 schimburi sau noapte fixă + primă de schimb de 6% sau 20%

tura de dimineață: 5h-13h15
tura de noapte: 13:15-21:30
de noapte: 21:30-3:15, vineri până la 6:15 dimineața

  • Formare internă temeinică și sprijin în cadrul postului și în sectorul textil

  • Comunicarea deschisă este foarte apreciată aici

  • Atmosferă de familie

  • Parcare și spațiu de depozitare a bicicletelor

Beneficii suplimentare

Tichete de masă
Prima pentru schimburi
Vouchere eco

Descrierea postului

Pentru clientul nostru din domeniul textil din Lievegem, căutăm un maestru țesător de oaspeți.
Pentru postul vacant de Maestru țesător, sunteți responsabil pentru următoarele sarcini:

  • Sunteți responsabil pentru o parte din producția

  • Lucrezi îndeaproape cu echipa ta în țesătoria de țesut

  • Sunteți responsabil pentru eficiența optimă a procesului de producție și urmăriți totul îndeaproape

  • Îl asistați pe managerul de cercetare și dezvoltare la controlul războaielor de țesut și la țeserea mostrelor

  • Efectuați analize de țesut și contribuiți la dezvoltarea calității

Acest loc de muncă vă atrage pe deplin? Sau pur și simplu nu, dar sunteți în căutarea unei noi provocări?
Trimite-ne detaliile tale prin intermediul coordonatelor de mai jos.
eeklo.industry@accentjobs
09/218 80 60

Pentru postul vacant de Master Guest Weaver pentru clientul nostru din Lievegem, trebuie să aveți următoarele calități.
Cine sunteți dumneavoastră?

  • De preferință, ai deja o experiență într-un proces de producție, chiar mai bine în industria textilă/țesătorie

  • Ați absolvit un curs de mecanică sau aveți o anumită experiență în acest sens

  • Aveți cunoștințe bune, sau sunteți dispus să învățați, despre mașinile de țesut cu rapiță (Dornier și Picanol)

  • Puteți aplica tehnici moderne de țesut

  • Sunteți comunicativ(ă)

  • Gestionarea unei echipe nu are secrete pentru dumneavoastră și vă place să faceți acest lucru

  • Puteți să vă organizați bine și să lucrați în mod orientat spre rezultate

  • Important este că aveți poftă de muncă

  • Poți lucra în 2 schimburi sau într-o tură fixă de noapte

Această companie este specializată în țesături jacquard și uni de înaltă calitate.
Aceasta se angajează să ofere produse de calitate și, prin urmare, își selectează țesăturile din Franța, Italia, Germania și Spania.
De asemenea, această companie se străduiește să folosească fibre naturale și elegante, în principal lână, bumbac, in, mătase și cașmir.
Aspectul, senzația și finisajul joacă, de asemenea, un rol important și, prin urmare, cheltuiesc timp și buget nelimitat pentru a obține cea mai bună calitate.
Cultura lor corporativă este importantă și, prin urmare, se străduiesc, de asemenea, să facă din locul de muncă o a doua casă.