Post vacant
Mecanic - 2 schimburi
Kortemark
Optiune contract nedeterminat

18.10 - 19.42 / oră
1/7/2024
West Flanders
Tehnică și producție
Muncitor
2 părți

346433

Noi îți oferim

Ce ai de câștigat?

  • Încă de la început, veți beneficia de supervizare internă din partea unui coleg operator cu experiență, care vă va învăța toate trucurile meseriei. Veți primi, de asemenea, o formare suplimentară (stivuitor , platformă de lucru la intaltime, BA4 etc.).

  • Sunteți liber să vă alegeți concediul (nu există concediu colectiv) și aveți dreptul la 3 zile ADV suplimentare/an. Orele suplimentare sunt recuperabile în mod liber în cadrul consultării.

  • Vi se oferă un pachet salarial atractiv, inclusiv câteva beneficii deosebite (asigurare de spitalizare și de grup, bonuri de masă, pachet extins de îmbrăcăminte de lucru, bonus CAO 90).

  • Veți lucra într-un mediu de producție interesant și în creștere, cu o atmosferă de familie.

Beneficii suplimentare

Tichete de masă
Asigurare de spitalizare
Vouchere eco
Training (+ training platit)

Descrierea postului

În acest post, veți fi angajat în atelierul nostru central ca tehnician de întreținere în cadrul uneia dintre echipele noastre de întreținere.

După o pregătire temeinică, vi se vor încredința sarcini atât în domeniul întreținerii corective, cât și al celei preventive, completate de lucrări de construcții mecanice. Veți intra în contact cu toate aspectele mecanicii, de la realizarea de construcții pe baza unui desen tehnic, întreținerea mașinilor de producție, repararea și revizia pieselor de mașini etc. Toate acestea într-un mediu de producție variat al unui actor global din industria construcțiilor.

În timp, ne așteptăm să puteți îndeplini toate sarcinile în mod independent, atât în ceea ce privește întreținerea mașinilor din departamentul de producție, cât și în atelierul central (repararea și fabricarea de piese).

Profilul tău

  • Aveți cel puțin o diplomă A2 în (electro)mecanică sau un nivel echivalent prin experiență

  • Sunteți îndemânatic și aveți cunoștințe vaste și interes pentru mecanică

  • Poți efectua mici lucrări de sudură, cu electrozi și semiautomate

  • Puteți lucra în mod independent

  • Sunteți pregătit(ă) să lucrați în sistem de schimburi

  • Sunteți puternic din punct de vedere mecanic; cunoștințele de electricitate / electromecanică reprezintă un plus

  • Nu vă este teamă de ulei sau de praf

Informații despre companie

Wienerberger este lider mondial în producția și vânzarea cărămizilor de construcție rapide. În Europa, suntem lideri de piață în producția și vânzarea cărămizilor pentru fațade, țiglelor și cărămizilor de lut. Mărcile cunoscute în cadrul grupului includ Desimpel, Porotherm, Terca și Koramic. În Belgia, avem 11 unități de producție, 2 showroom-uri și un sediu central. Zilnic, peste 1.100 de angajați entuziaști lucrează pentru a dezvolta produse de calitate, pentru a le produce și pentru a dezvolta soluții orientate către clienți.

Lucrul cu noi este o garanție pentru cariera ta în multe domenii.

Prin numeroasele noastre investiții și noile dezvoltări, oferim, în plus față de un pachet salarial atractiv, o siguranță a locului de muncă garantată. În plus față de ordine și curățenie, punem accent și pe siguranța la locul de muncă. Cu un mentor, vei primi o bună pregătire internă și te poți adresa lui/ei cu toate întrebările tale.

În afara muncii, ești implicat ca individ în cadrul firmei. Avem o atmosferă colegială, cu gustări și băuturi din când în când, în fiecare an avem o petrecere de personal distractivă, cu gustări, băuturi și muzică...

Chiar și în timpurile pandemiei, efortul tău este recompensat cu vouchere de consum și o atenție suplimentară.

Cu o echipă foarte stabilă, te vei alătura colegilor cu cunoștințe și experiență de ani de zile.

De aceea, să lucrezi la Wienerberger înseamnă să fii parte din WAW - We Are Wienerberger!

Număr de aprobare: W.INT.040 - W.INT.10 - VG13/BUO - VG1312/BC - 00137-406-20121024 - 00305-406-20121204
Diversitatea și incluziunea sunt importante pentru Accent. Oricine ai fi, oricum ai fi și orice ai reprezenta, competențele tale sunt cele care fac diferența.

se încarcă

Mai ai întrebări?

Persoana ta de contact este bucuroasă să te ajute.

Gabriela POPESCU
ACCENT FOREIGN TECHNICAL ROESELARE