Post vacant
Montator de componente din oțel
Termonde
Optiune contract nedeterminat

14.00 - 17.00 / oră
16/9/2024
East Flanders
Tehnică și producție
Full-time

398017

Noi îți oferim

Vă oferim un loc de muncă permanent, cu normă întreagă, pe termen lung.

  • Investim în angajații noștri, veți fi bine integrat la noi și veți avea

oportunități de a vă dezvolta în continuare.

  • Vă vom oferi o atmosferă bună la locul de muncă.

Descrierea postului

În calitate de montator de elemente de construcții metalice, aceasta este descrierea postului dumneavoastră:

  • Profilele din oțel/inox ajung pe masa dvs. de lucru după ce au fost

tăiate la lungime de către fierăstrău.

  • Asigură transferul corect al informațiilor privind planul de execuție ale profilului. Pentru aceasta, folosiți o bandă de măsură, un instrument de măsurare a unghiurilor, un ac de trasare și o cursă de vârf.

  • În timp, planurile devin oarecum o rutină, deoarece sunt repetitive.

  • Acest lucru se datorează faptului că avem mulți clienți obișnuiți cu produse recurente.

  • Dacă este necesar, găuriți sau perforați profilele din oțel/inoxen pe care le-ați pregătit deja.

  • După ce toate piesele individuale au fost pregătite, piesele sunt asamblate prin sudare.

  • După procesul de asamblare, piesele dvs. sunt finisate în continuare de sudori semiautomatici (MIG MAG) sau de sudori pentru oțel inoxidabil/aluminiu (TIG).

  • Deoarece personalul nostru actual de asamblare nu se va pensiona pentru o perioadă de timp, putem asigura o perioadă de suprapunere suficient de lungă în timpul căreia veți învăța toate aspectele muncii.

Profilul tău

Sunt necesare cunoștințe de prelucrare a metalelor.

  • Aveți experiență în citirea planurilor și înțelegere de bază a geometriei.

  • Lucrați cu mare precizie și aveți cunoștințe despre concepte precum plumb,

unghi drept, paralelă, nivel cu bulă de aer, etc...

  • Puteți lucra cu următoarele materiale: Inox și metale feroase (fontă,

oțel)

  • Puteți lucra atât independent, cât și într-o echipă unită.

  • Sunteți flexibil: vă puteți adapta cu ușurință la circumstanțe în schimbare.

  • Respectați regulile și acordurile.

  • Deținerea permisului de conducere B este un avantaj

Activitatea inițială a companiei era axată în principal pe întreținerea mașinilor și a parcurilor de mașini ale companiei. Abia mai târziu, activitățile companiei au evoluat spre ceea ce sunt astăzi, și anume fabricarea de suporturi pentru stații de înaltă tensiune și stații electrice, întreținerea și adaptarea utilajelor multinaționalelor (sectorul chimic și farmaceutic), precum și confecții metalice/construcții specifice pe măsură (oțel/inox/aluminiu).
De-a lungul anilor, clientul nostru a continuat să se dezvolte în mod constant, alegând în mod deliberat să pună maximum de energie în calitate și servicii pentru clienți, în loc să se concentreze pe o creștere necontrolată.
În toți acești ani, politica companiei a reușit să construiască relații pe termen lung cu clienții săi, clientul fiind întotdeauna pe primul loc. Fiabilitatea, flexibilitatea și calitatea sunt trei valori pe care clienții noștri de top le-au experimentat și apreciat întotdeauna de-a lungul anilor. Acestea sunt, de asemenea, atuurile care au făcut-o să se remarce și i-au permis să crească până la a deveni o certitudine și un jucător cu drepturi depline pe piața sa.
Prin specializarea în anumite nișe de piață, clientul nostru s-a dezvoltat în continuare și a devenit cel mai important producător de suporturi pentru stații electrice și de înaltă tensiune. În plus, efectuează toate lucrările de modificare din oțel inoxidabil și aluminiu și montează plafoane pentru camere sterile în diverse companii multinaționale.